Strona główna

Kadra kierownicza

Nauczyciele

Administracja i obsługa

Pedagog szkolny

Galerie

Wymiana młodzieży

Doradztwo zawodowe

Projekt  „Lepsza przyszłość

Kontakt

Gazetka szkolna

Publiczne Gimnazjum w Kiwitach

Szkoła Podstawowa w Kiwitach

Filia w Żegotach

 

 

 Szkoła Podstawowa w Kwitach Filia w Żegotach

 Aktualności


03 grudnia 2018 r.

 

                                                                        

http://www.mkidn.gov.pl/media/_img/content/mkidn_01_cmyk.jpg

    Ochotnicza Straż Pożarna w Żegotach w okresie lipiec-listopad 2018 zrealizowała projekt pn. „Kultura bliżej nas” sfinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Kultura Dostępna 2018. Całkowita wartość projektu to 20000,00 zł.

W działaniach projektowych udział wzięło 20 osób, dzieci i młodzieży z ternu Żegot i okolic.

W ramach zadania przeprowadzono następujące działania projektowe:

1.     Zajęcia plastyczne

2.     Zajęcia z animacji kulturowo-społecznych

3.     Wyjazd do Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

    Zajęcia odbywały się w remizie strażackiej w Żegotach.

    Celem głównym projektu było zwiększenie kompetencji kulturalnych oraz wzrost stopnia integracji 20-osobowej grupy dzieci i młodzieży szkolnej z miejscowości Żegoty i okolic poprzez ich udział w zaplanowanej ścieżce wsparcia w okresie V-XII 2018r.

   Dzieci poznały różne techniki wykonywania prac plastycznych oraz brały udział w grach i zabawach integracyjnych. Miały także niepowtarzalną okazję obejrzenia na żywo zbioru prac plastycznych w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Wszystkie działania przybliżyły ich do świata kultury i sztuki.

 

   

 

   

 


06 lipca 2018 r.

 

 


 

Podręczniki obowiązujące w Szkole Podstawowej

Filia Żegoty

w roku szkolnym 2017/2018

 

Rodzice zakupują podręczniki do oddziału przedszkolnego oraz podręczniki do religii we wszystkich klasach. Pozostałe podręczniki zapewnia szkoła.

 

 

 


Wycieczka do Olsztyna

 

Dnia 7 czerwca 2017r.  uczniowie  klas 0 – III uczestniczyli w wycieczce do Olsztyna. Celem wyjazdu był seans w Planetarium ,, Ziemia, Księżyc, Słońce” oraz lekcja w Muzeum Przyrody  ,,Ciekawostki o zwierzętach”. Z wielkim zainteresowaniem zwiedziły  też ekspozycję zwierząt. Dużą radość sprawiła uczniom wizyta w McDonaldzie, która była ostatnim punktem wycieczki.

 

 


Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

 

Z okazji obchodów rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja odbył się w naszej szkole Turniej Wiedzy o Polsce dla klas 0 – VI. Pytania dotyczyły wydarzeń historycznych, symboli narodowych, sławnych Polaków. Na zakończenie każda klasa otrzymała dyplom.

 

 

Galeria zdjęć >>>


Obchody Dnia Książki

 

Ponieważ w tym roku Światowy Dzień Ksiązki, który obchodzimy 23 kwietnia, wypada w niedzielę, nasza Szkoła postanowiła uczcić to święto kilkoma dniami zadań związanych z czytelnictwem.

 

21 kwietnia uczniowie wzięli udział w „PODCHODACH CZYTELNICZYCH”.

Już o poranku, na uczniów czekały w każdej klasie tajemnicze wskazówki w zaklejonych kopertach. Rozszyfrowanie kolejnych wskazówek i wykonanie kolejnych zadań prowadziło dzieci do następnych kopert ze wskazówkami. Celem podchodów było znalezienie właściwej skrytki z numerem i rozwiązanie zagadki czytelniczej, na podstawie której należało  rozpoznać tytuł ksiązki i znaleźć tę książkę w bibliotece. Ścieżka każdej klasy wyglądała inaczej, ale wszystkie drogi spotkały się właśnie w bibliotece. Wszystkie klasy dokończyły swoje śledztwo i otrzymały BIBLIOTECZNY CERTYFIKAT TROPICIELA oraz drobne upominki..

 

W tym dniu odbyła się także II EDYCJA SZKOLNEGO KONKURSU JĘZYKOZNAWCZEGO „MIĘDZY SŁÓWKAMI”. W tym roku uczniowie klas IV-VI musieli wykazać się znajomością polskich przysłów.

 

Na przerwach odbywał się kiermasz czasopism dziecięcych..

 

24 kwietnia, uczniowie wykonali makiety prezentujące sceny z ich ulubionych książek. Makiety zaprezentowane zostały na korytarzu szkolnym.

 

Galeria zdjęć >>>


Zmagania Wielkanocne: „TRADYCJE WIELKANOCNE W EUROPIE”

 

12 kwietnia wszystkie klasy zmierzyły się w wielkanocnym turnieju, który w tym roku odbywał się pod hasłem „Tradycje wielkanocne w Europie”.

Uczniowie klas starszych, pod kierunkiem p. B. Rybickiej, p. B. Lewandowskiej i p. J. Jarkiewicz, przygotowali krótką część artystyczną oraz prezentację Świąt Wielkanocnych w wybranych krajach Europy.

Po prezentacji każdego kraju, klasy drużynowo zmagały się z różnymi zadaniami dotyczącymi znajomości obyczajów wielkanocnych. Wszystkie klasy uzyskały Certyfikat Wielkanocny.

Oczywiście nie mogło zabraknąć konkursu na najtwardszą pisankę wielkanocną. W tym roku pokonał wszystkich reprezentant klasy III – Szymek Okuń.

Uczniowie wzięli tez udział w konkursie plastycznym „Pisanka Europejczyka”, w którym należało ozdobić szablon jaja wielkanocnego motywami wybranego kraju europejskiego.

 

Oto laureaci konkursu:

 

Klasy 0-III

I miejsce – Klara Kuzia (klasa 0)

II miejsce – Zosia Oszczyk (klasa II)

III miejsce – Julka Czarniecka (klasa I)

 

Klasy IV-VI

I miejsce – Liwka Astramowicz (klasa VI)

II miejsce – Julka Dyro (klasa VI)

III miejsce – Kuba Górski (klasa V)

 

Galeria zdjęć >>>


Seans w Kinie Ignacy

 

Dnia 25 października 2016 r. uczniowie klas 0 - III wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Lidzbarka Warmińskiego. Celem wycieczki był seans ,,Bociany” w Kinie Ignacy. Film wszystkim się podobał i dostarczył wielu niezapomnianych wrażeń.

 

Galeria zdjęć >>>

 


 

Wyjazd do Teatru Lalek w Olsztynie

 

Dzień 21.10.16 uczniowie klas IV-VI spędzili teatralnie. W Olsztyńskim Teatrze Lalek dzieci uczestniczyły w lekcji teatralnej, na której zapoznały się  z pracą teatru lalkowego, odwiedziły ważne pomieszczenia, w których tworzona jest cała teatralna magia. Poznały również rodzaje lalek i próbowały swoich sił w ich animacji. Po lekcji teatralnej uczniowie obejrzeli spektakl „Chłopcy z Placu Broni”, który był zarówno adaptacją, jak i komentarzem do lubianej przez nich lektury. Spektakl porusza nie tylko problemy postawione w książce F. Molara, ale również aktualne problemy naszego świata, jak alienacja, uzależnienie od sieci, pogoń za karierą, brak czasu dla rodziny.

Wycieczka nie mogła się tez obyć bez ukochanej przez wszystkich pizzy i spaceru po Olsztynie.

W szkole uczniowie dyskutowali na temat teatru i wykonali plakaty dotyczące rodzajów lalek teatralnych (klasy IV i V) oraz  problemów poruszonych w spektaklu (klasa VI). Plakaty zaprezentowane zostały na gazetce szkolnej i przydały się na lekcjach języka polskiego.

Galeria zdjęć >>>


 

 

 

XVI  Dzień Papieski Jan Paweł IIBądźcie Świadkami Miłosierdzia

 

Dnia 20 października 2016 roku obchodziliśmy w naszej szkole XVI Dzień Papieski, któremu towarzyszyło hasło: Jan Paweł IIBądźcie Świadkami Miłosierdzia. 

Z tej okazji uczniowie młodszych i starszych  klas  pod kierunkiem p. Jolanty Jarkiewicz przygotowali montaż słowno - muzyczny poświęcony pamięci Świętego Papieża Polaka. Nie zabrakło pięknych wspomnień z życia Ojca Świętego, a  także fragmentów Jego przemówień i nauczania dotyczącego  miłosierdzia. Wspólnie śpiewaliśmy pieśni religijne, a na koniec uroczystego spotkania razem odmówiliśmy modlitwę Jana Pawła II.

 

Galeria zdjęć >>>

 


 

Ślubowanie uczniów klasy I

 

  Dnia 12 października 2016r. w Szkole Podstawowej w Żegotach  odbyła się  uroczystość  Pasowania na Ucznia. Do  tego  ważnego wydarzenia dzieci z klasy pierwszej przygotowywały się od początku  roku  szkolnego.

Uczniowie  klasy I  w obecności swoich rodziców, nauczycieli, zaproszonych gości oraz społeczności uczniowskiej złożyli uroczyste ślubowanie. Pierwszoklasiści zaprezentowali zdobyte dotychczas wiadomości i umiejętności,  recytowali wiersze, śpiewali piosenki. Swoim występem  udowodnili, że mogą zostać przyjętymi do braci uczniowskiej. Po uroczystym Ślubowaniu Dyrektor Zespołu Szkół w Kiwitach p. Irena Borsuk pasowała pierwszoklasistów na uczniów. Następnie każde dziecko złożyło swój podpis w kronice szkolnej.

Główni bohaterowie uroczystości oprócz wspaniałych życzeń zostali obdarowani  upominkami przez gości, rodziców i brać uczniowską. Uroczystość  zakończono słodkim poczęstunkiem  przygotowanym  przez  rodziców  pierwszoklasistów.

Galeria zdjęć >>>


 

Dzień Pieczonego Ziemniaka

 

7 października 2016 r. gościliśmy w szkole uczniów z zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej nr 34 w Olsztynie. Wraz z nowymi kolegami świętowaliśmy Dzień Pieczonego Ziemniaka. Uczniowie podzieleni na zespoły, których nazwy pochodziły od regionalnych nazw ziemniaków (były więc Pyry, Grule, Bulwy, Ziemniaki i Kartofle) zmagały się w Ziemniaczanych Igrzyskach. Uczniowie rywalizowali w konkurencjach sportowych oraz turnieju wiedzy o ziemniaku, zbierając punkty dla swojej drużyny. Wszystkie drużyny wypadły znakomicie.

Po męczących igrzyskach przyszła kolej na przygotowany przez naszych rodziców poczęstunek, w którym pomimo deszczowej aury nie mogło zabraknąć oczywiście ziemniaków pieczonych w ognisku oraz kiełbasek. Na koniec wręczyliśmy uczestnikom ziemniaczane pamiątkowe medale oraz naszego szkolnego aniołka klasie z SP 34.

Wszyscy bawili się świetnie, a goście wrócili do domu zachwyceni.

Galeria zdjęć >>>

 


 

Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2015/2016

 

Galeria zdjęć >>>

 


 

Wycieczka do Planetarium w Olsztynie

21 czerwca 2016 r. odbyła się wycieczka uczniów z klas IV -VI do Olsztyńskiego Planetarium na seans filmowy: "Kosmiczny ekspres" oraz projekcję pt. "Niebo nad Warmią". Ponadto uczniowie wybrali się do Galerii sztuki współczesnej BWA oraz na spacer po Starym Mieście.

 

Galeria zdjęć >>>

 


 

Wycieczka do Lidzbarka Warmińskiego

16 czerwca 2016 r. odbyła się wycieczka uczniów z klas O -III do kina Ignacy w Lidzbarku Warmińskim.

Galeria zdjęć >>>

 


 

KONKURS WARCABOWY

W czerwcu, jak co roku, w naszej szkole odbyły się rozgrywki warcabowe. Tytuł Mistrza Warcabowego w klasach I - III otrzymał Bartłomiej Maleszewski (kl. II), natomiast w klasach IV - VI Mistrzem Rozgrywek Warcabowych został Bartosz Bąkowski (kl. VI).

Galeria zdjęć >>>

 


 

Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Dnia 5 maja 2016 r. odbył się w naszej szkole uroczysty Apel poświęcony Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji uczniowie klas IV - VI przygotowali montaż słowno - muzyczny, który przypomniał wszystkim, jak ważną rolę i znaczenie mają słowa: Ojczyzna i Patriotyzm. Po apelu odbyły się warsztaty, podczas których uczniowie przedstawili interpretację najważniejszych postanowień Konstytucji.

Galeria zdjęć >>>

 


Dzień Dziecka

1 czerwca 2016 r. podobnie jak w roku poprzednim w naszej szkole hucznie obchodziliśmy Dzień Dziecka. Razem z naszymi kolegami i koleżankami ze Szkoły Podstawowej nr 34 w Olsztynie braliśmy udział w konkurencjach i zabawach sportowych przygotowanych przez naszych nauczycieli oraz zawodach strażackich. Oczywiście nie zabrakło kiełbasek z ogniska i słodkiego poczęstunku. Na zakończenie odbył się pokaz pierwszej pomocy Joannitów.
Wszystkie atrakcje sprawiły dzieciom wiele radości, zabawy i satysfakcji. Zadowoleni z uśmiechem na twarzach wracali do domów.

Galeria zdjęć >>>

 Szkolny zestaw podręczników obowiązujących w Filii w Żegotach w roku szkolnym 2016/2017

 


Wycieczka piesza do Franknowa

 

05.04.2016 wyruszyliśmy na pieszą wycieczkę do Franknowa. Pomimo, że był to dzień wolny od zajęć (test klas szóstych), frekwencja była znakomita. Uczniowie klasy czwartej i piątej stawili się rano niemal w komplecie. Wszyscy oprócz suchego prowiantu zapakowali do plecaków świetny humor i energię, które znakomicie pomagały nam w drodze. Tradycyjnie już pracowaliśmy z mapami i zdjęciami satelitarnymi nanosząc trasę i obliczając jaki dystans przeszliśmy. Franknowo to urokliwa stara warmińska wieś położona w krajobrazie morenowym z piękną starą architekturą i malowniczymi zakątkami.

Dzięki uprzejmości księdza proboszcza zwiedziliśmy frankowski kościół  odbudowany w XVIII,  zabytkowy cmentarz, z którego widać Górę Zamkową, o której powiadają, że stał tam niegdyś zamek, podziwialiśmy architekturę warmińskich domów i kapliczek, z których przecież nasza Święta Warmia słynie.

Spotkaliśmy na szlaku przemiłych ludzi – dyrektora frankowskiej szkoły, panią, która opiekuje się świetlicą wiejską i otrzymaliśmy zaproszenie do ponownych odwiedzin z obietnicą ogniska. Był tez czas na łasuchowanie i żarty. Bawiliśmy się świetnie. Zmęczeni, ale pełni radości wróciliśmy do szkoły. Warto poznawać swoją okolicę, bo jest tu wiele pięknych i magicznych zakątków

Galeria zdjęć >>>

 

WARSZTATY WIELKANOCNE

 

23 marca 2016r. odbyły się Warsztaty Wielkanocne. Rozpoczął je występ dzieci z klas młodszych. Następnie wszystkie klasy otrzymały krzyżówki do rozwiązania. Uczniowie mieli wykazać się znajomością tradycji i zwyczajów wielkanocnych. Wszyscy pomyślnie wykonali swoje zadania, za co otrzymali nagrody ufundowane przez Samorząd Uczniowski.

 

 


 

POWITANIE WIOSNY

 

Powitanie Wiosny to już tradycja naszej Szkoły. Z okazji tego dnia nasz szkolny barwny korowód przeszedł przez Żegoty śpiewając głośno wiosenne piosenki. Po powrocie do szkoły były zabawy na świeżym powietrzu, ognisko i pieczenie kiełbasek. Następnie wzięliśmy udział w konkursach, wiosennych zabawach, a także konstruowaliśmy robota z nieużytków. Bawiliśmy się wyśmienicie i miło spędziliśmy ten czas.

 


 

INTERNETOWE  PUŁAPKI

 

14 marca naszą szkołę odwiedził Teatr Profilaktyczny Edukacja i Animacja Magik z Białegostoku. Spektakl Internetowe pułapki miał na celu przybliżenie uczniom zagrożeń wynikających z niewłaściwego posługiwania się Internetem. Aktorzy wciągnęli społeczność szkolną do ożywionej dyskusji. W trakcie przedstawienia miała miejsce pogadanka i scenki darmowe w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Dzieci bawiły się świetnie, zdobywając przy okazji wiedzę o pułapkach internetowych i sposobach ich uniknięcia.

 


Wycieczka przyrodnicza nad Jezioro Blanki

 

11.03.2016 r. wybraliśmy się nad Jezioro Blanki. Każdy uczeń czwartej i piątej klasy otrzymał zdjęcie satelitarne terenu, mapę i zestaw zadań przyrodniczych do wykonania. Dzieciaki pracowały w dowolny sposób, niektóre indywidualnie, inne w parach lub grupkach- prowadziły pomiary pogody, korzystając z kompasu nanosiły dane na mapę, prowadziły obserwacje przyrodnicze. Była to więc nie tylko przyjemność, ale nauka i sprawdzenie swoich umiejętności. Pomimo pochmurnej pogody, humory dopisywały.

 

Galeria zdjęć >>>

 


 

 

HALOWE MISTRZOSTWA POWIATU LIDZBARSKIEGO W  LEKKOATLETYCE

 

10 marca 2016r. w hali widowiskowo – sportowej w Lidzbarku Warmińskim odbyły się VII Halowe Mistrzostwa Powiatu Lidzbarskiego w Lekkoatletyce Szkół Podstawowych. W zawodach wzięli udział uczniowie klas IV – VI z sześciu szkół powiatu lidzbarskiego. Rywalizowano w następujących konkurencjach: bieg na 30m, bieg na 4 okrążenia, bieg na 6 okrążeń, pchnięcie kulą 3kg, skok wzwyż, trójskok oraz bieg przez płotki. Naszą szkołę godnie reprezentowali uczniowie: Agata Tomaszewska, Paweł Okuń, Bartosz Bąkowski, Jakub Majewski i Maciej Wawrzyniak. Wszystkim zawodnikom gratulujemy i życzymy dalszych sportowych sukcesów!

 


 

WALENTYNKI

Zwyczaj wręczania lub dyskretnego podrzucania ukochanej osobie Walentynki zawitał również do nas. Samorząd Uczniowski zorganizował Kiermasz Ciasteczek z Wróżbą oraz przygotował Walentynkową Skrzynkę Pocztową, do której uczniowie potajemnie wrzucali listy. Adresaci otrzymali listy do rąk własnych. Nie zabrakło w nich miłych i ciepłych słów, wierszyków pełnych sympatii.

 


DZIEŃ BABCI I DZIEŃ DZIADKA

 

Uczniowie zaprosili swoje ukochane Babcie i Dziadków na uroczystość przygotowaną z okazji Ich święta, aby w szczególny sposób podziękować bliskim za miłość, cierpliwość i zrozumienie. Wnuczęta z ogromnym zaangażowaniem recytowały wiersze, śpiewały piosenki. Były także najserdeczniejsze życzenia i piękna gra na skrzypcach. Występy dzieci wywołały u licznie przybyłych gości ogromną radość, uśmiech i wzruszenie. W niejednym oku zakręciła się łezka. Nie zabrakło wspólnych zabaw, konkursów, zdjęć i uścisków, a także słodkiego poczęstunku. Na koniec wnuczęta wręczyły Babciom i Dziadkom pamiątkowe medale.

 


 

BAL KARNAWAŁOWY

Dnia 9 lutego 2016r. odbył się Bal Karnawałowy. Uczniowie przygotowali sobie fantastyczne stroje. Były księżniczki, wróżki, piraci, a także niedźwiedzie i motyle…Wszyscy uczestnicy Balu Karnawałowego wspaniale się bawili w rytmie muzyki disco i chętnie brali udział w różnorodnych konkursach. To był naprawdę cudowny karnawałowy dzień.

 


Spotkanie Opłatkowe

 

17 grudnia 2015 roku po raz kolejny spotkaliśmy się w szkole z mieszkańcami naszych okolicznych wsi aby symbolicznie przełamać się opłatkiem, złożyć sobie życzenia i spędzić trochę czasu przy wspólnym stole.

Wieczór rozpoczęła inscenizacja Jasełek, przygotowana przez uczniów klas IV-VI pod kierunkiem wychowawców tych klas. Tym razem, klasyczna forma jasełkowa została zaaranżowana  współcześnie tak, aby wydobyć problemy, które od setek lat dotyczą wszystkich ludzi.

Po części artystycznej przeplecionej tradycyjnymi kolędami, podzieliliśmy się opłatkiem i zasiedliśmy do wspólnego stołu świątecznego, na którym znalazły się postne wigilijne potrawy przygotowane przez naszych wspaniałych rodziców oraz gości. Przy ognikach świec śpiewaliśmy wspólnie kolędy i pastorałki i dzieliliśmy się swoją życzliwością oraz dobrymi życzeniami.

Galeria zdjęć>>>

 


 

I Powiatowy Turniej  Jesteśmy  Bezpieczni

 

10 grudnia 2015 r. uczniowie z klas I- III wzięli udział  w I Powiatowym Turnieju  Jesteśmy  Bezpieczni, który odbył się w Lidzbarku Warmińskim. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się wiedzą w zakresie znajomości zasad ruch drogowego, przestrzegania zasad bezpieczeństwa  podczas zabaw w szkole i poza nią, zachowania się w różnych  niebezpiecznych sytuacjach oraz znajomości numerów alarmowych. Naszą szkołę  godnie reprezentowała drużyna w składzie:

1.Maria Górska -  klasa I

2. Kuba Maleszewski -  klasa II

3.Karolina Grecman -  klasa III

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe oraz dyplom dla szkoły.

 

Zdjęcia w zakładce Galerie >>>

 

 


GÓRA GROSZA – XVI  EDYCJA

           W dniach od 23 listopada do 5 grudnia 2015r. uczniowie Filii w Żegotach po raz kolejny wzięli udział w XVI Edycji akcji Góra Grosza i wsparli szczytny cel.

Celem tej akcji było zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną. Głównym organizatorem akcji jest Towarzystwo Nasz Dom. 

Dzięki  szczerości i otwartości na cudze nieszczęście mogliśmy przeprowadzić zbiórkę monet groszowych na rzecz dzieci w trudnej sytuacji życiowej. Razem uzbieraliśmy 63zł i 96gr.


XV Dzień Papieski Jan Paweł II – Patron Rodziny

 

Dnia 20 października 2015 roku obchodziliśmy w naszej szkole XV Dzień Papieski, któremu towarzyszyło hasło: Jan Paweł II – Patron Rodziny. Z tek okazji uczniowie klasy VI pod kierunkiem p. Jolanty Jarkiewicz przygotowali montaż słowno - muzyczny poświęcony pamięci Świętego Papieża Polaka. Nie zabrakło pięknych wspomnień z życia Ojca Świętego, a  także fragmentów Jego przemówień i nauczania dotyczącego rodziny. Wspólnie śpiewaliśmy pieśni religijne, a Natalia Wener z klasy VI pięknie zagrała na skrzypcach ulubioną pieśń Jana Pawła II Barkę.

Galeria zdjęć >>>


Dzień Edukacji Narodowej

 

Z okazji Dnia  Edukacji Narodowej  w naszej  szkole odbył się uroczysty apel. Uczniowie z  klasy II, III i VI przygotowali montaż słowno - muzyczny wyrażając podziękowania obecnym i emerytowanym pracownikom szkoły. Były tradycyjne życzenia, wiersze i  piosenki dedykowane  wszystkim pracownikom.

Galeria zdjęć >>>


Święto Pieczonego Ziemniaka

 

1 października 2015 r. obchodziliśmy jedno z naszych ulubionych świąt jesiennych – Święto Pieczonego Ziemniaka. Wszyscy uwielbiamy ogniska, pieczenie kiełbasek i oczekiwanie na upieczone, pyszne ziemniaki. Dzień wcześniej uczniowie pod kierunkiem nauczycieli przygotowali chrust na ognisko.

Pogoda była wymarzona do zabawy, uczniowie zmagali się z różnymi zadaniami sportowymi – był tor przeszkód (oczywiście z ziemniakami), rzuty ziemniakiem do celu, wyścigi w workach oraz mecz piłki nożnej oraz inne atrakcje.

Dzieciaki piekły nad ogniem kiełbaski i zajadały słodycze przygotowane przez naszych wspaniałych rodziców. 

Gwoździem programu było oczywiście wygrzebywanie z żaru upieczonych ziemniaków, opanowanie trudnej sztuki  trzymania i jedzenia gorących pyszności i… ziemniaczany makijaż, czyli malowanie twarzy sadzą i popiołem. Śmiechu było co niemiara, humory i apetyty dopisywały wszystkim. Oj, lubimy takie dni!

Galeria zdjęć>>>

 


Uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2015/2016

 Nowy rok szkolny 2015/2016 rozpoczęliśmy uroczystą Mszą Świętą. Następnie spotkaliśmy się w szkole, gdzie w sali gimnastycznej odbyła się dalsza część uroczystości. Kierownik Szkoły p. Grażyna Milczarek ciepło powitała nauczycieli, uczniów, ich rodziców   i całą wspólnotę szkoły. Zapoznała klasy z  przydziałem wychowawstw, a także przedstawiła najmłodszych wychowanków z oddziału przedszkolnego. Następnie odbyły się spotkania uczniów z wychowawcami w klasach.                                  

Życzymy wszystkim samych sukcesów w nowym roku szkolnym.

 

 

 

 

Galerie

 

 

ARCHIWUM:

Zespół Szkół w Kiwitach

Publiczne Gimnazjum w Kiwitach

Szkoła Podstawowa w Kiwitach

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gabinet dentystyczny w Olsztynie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

© 2016. Zespół Szkół w Kiwitach. Wszystkie prawa zastrzeżone.