[] Publiczne Gimnazjum w Kiwitach
STRONA GŁÓWNA
AKTUALNOŚCI
O SZKOLE
DYREKTOR
NAUCZYCIELE
UCZNIOWIE
RODZICE
DOKUMENTY

STRONA GŁÓWNA


Publiczne Gimnazjum w Kiwitach
Kiwity 63A
11-106 Kiwity
tel 89 766 09 79
email: pgkiwity@poczta.onet.pl

Plan zajęć
Kalendarz roku szk.
Konkursy
Dokumenty
Gazetka szkolna
Nauczyciele
Podręczniki
Archiwum
Wycieczki i wyjazdy


Dentysta - Stomatolog - Olsztyn

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU 2013/14

27 czerwca, w obecności zaproszonych gości, rodziców i całej społeczności szkolnej po raz ostatni wystąpili uczniowie klas trzecich. Pokaz rozpoczęli prezentacją poloneza.
Otwarcia uroczystości dokonała Pani Dyrektor Irena Borsuk. Na wstępie przywitała gości, w tym także gosci z Niemiec. W krótkim przemówieniu podsumowała owoce całorocznej pracy. Następnie głos zabrał wójt p. Wiesław Tkaczuk. Były przemówienia, rozdanie świadectw, wręczenie nagród dla najlepszych uczniów, zarówno za ich osiągnięcia naukowe, sportowe, jak i inną działalność na rzecz gimnazjum.

(zdjęcia) Rozmiar: 939 bajtów)Uczniowie Publicznego Gimnazjum w Kwitach u progu szkoły ponadgimnazjalnej

Dnia 20.03.2014 r. uczniowie klas trzecich Publicznego Gimnazjum w Kiwitach uczestniczyli w Lidzbarskich Targach Pracy i Edukacji organizowanych przez Powiatowy Urząd Pracy w Lidzbarku Warmińskim. Młodzież gimnazjalna miała okazję zapoznania się z ofertami edukacyjnymi szkół ponadgimnazjalnych oraz z aktualnymi ofertami pracy lokalnych pracodawców... (więcej)Jak wyglądało życie codzienne w PRL-u? Relacja z gali projektu humanistycznego

Spore emocje, zaciekawienie i duża dawka wspomnień towarzyszyły gali wieńczącej projekt humanistyczny uczniów klas trzecich gimnazjum. Przygotowali oni prezentacje multimedialne, muzyczne, plakaty, wystawki, scenki oraz poczęstunek. Atrakcji nie brakowało. 14 grup zadaniowych przedstawiło wytwory swojej pracy w projekcie: Jak wyglądało życie codzienne w PRL-u? Dla dorosłych było to wspomnienie czasów młodości a dla uczniów ciekawa lekcja historii. (więcej)

(zdjęcia) Rozmiar: 939 bajtów)UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU 2012/13 I POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW GIMNAZJUM

28 czerwca uroczyście zakończyliśmy rok szkolny. O godz. 9.00 dzieci, młodzież, nauczyciele i rodzice udali się do kościoła parafialnego, gdzie ksiądz dr Józef Leonowicz odprawił dziękczynną Mszę za zakończony właśnie rok szkolny. We wspólnej modlitwie ze zgromadzonymi prosił również o Bożą opiekę dla wszystkich na czas letnich wakacji... (więcej)

(zdjęcia) Rozmiar: 939 bajtów)EUROPEJSKI DZIEŃ SPORTU W GMINIE KIWITY

8 czerwca br. w Zespole Szkół w Kiwitach przeżywaliśmy Europejski Dzień Sportu zorganizowany przez Wójta Gminy Kiwity, Warmińsko-Mazurską Izbę Rolniczą i Zespół Szkół w Kiwitach. Impreza miała na celu promowanie zdrowego stylu życia przez aktywny wypoczynek oraz poszerzenie wiedzy o Unii Europejskiej. Zorganizowanie spotkania było możliwe dzięki wydatnemu wsparciu finansowemu Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolniczej z Olsztyna i sponsorów, m.in. 9. Warmińskiego Pułku Rozpoznawczego, lidzbarskiego oddziału Polmleku, firmy IGLOTEX i lokalnych przedsiębiorców. Zawody sportowe odbywały się na szkolnym Orliku. Jury oceniało szybkość, zręczność i wytrwałość uczniów czterech szkół z terenu gminy... (więcej)

(zdjęcia) Rozmiar: 939 bajtów)Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny "Eko - Planeta"

W roku szkolnym 2012/2013 odbył się Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny "Eko - Planeta". Nasza szkoła przystąpiła do konkursu po raz ósmy. Z naszego gimnazjum wzięło udział w teście wiedzy ogólnej ekologicznej o ochronie środowiska, parkach narodowych itp. dziesięciu uczniów, natomiast prace indywidualne wykonało dwunastu uczniów pod hasłem "Skrzydlaci mieszkańcy naszej okolicy".
Test najlepiej napisała Patrycja Poniewierka 25 pkt. na 30, natomiast z prac konkursowych zostały wyróżnione i nagrodzone trzy prace: Adamkiewicz Klaudii, Mazurek Aleksandry i Magdaleny Pozarzyckiej.

Dorota Jagielska

STYCZIOWY JUNIOR W DRUKU ROZSTRZYGNIĘTY!

Ogólnopolski konkurs "Junior w Druku" został przeprowadzony na platformie internetowej www.juniormedia.pl w ramach projektu edukacyjnego "Junior Media". W miesiącu styczniu bieżacego roku nagrodzonych zostało 50 najlepszych gazetek, w tym nasza gazetka "Puls Szkoły". Gratulacje! (więcej)Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2011/12 i pożegnania klas III

29 czerwca, w obecności zaproszonych gości, rodziców i całej społeczności szkolnej po raz ostatni wystąpili uczniowie klas trzecich... (więcej)
(zdjęcia) Rozmiar: 939 bajtów)OTWARCIE KIWICKIEGO ORLIKA

2 czerwca 2012 r. (sobota) został w Kiwitach otwarty nowy kompleks sportowo-rekreacyjny w ramach programu "Moje Boisko Orlik - 2012". Boiska powstały przy Szkole Podstawowej i Publicznym Gimnazjum w Kiwitach. Na budowę Orlika władze gminy wykorzystały środki samorządu województwa, ministerstwa sportu i turystyki oraz fundusze z unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Cała inwestycja wyniosła 997 tys. zł. Jest to jeden ze 150 Orlików na Warmii i Mazurach... (więcej)Interesująca prezentacja po rosyjsku

W dniu 24 maja 2012 roku w obecności dyrekcji, grona pedagogicznego oraz całej społeczności szkolnej miała miejsce inscenizacja znanej bajki Puszkina "O rybaku i złotej rybce" w całości w języku rosyjskim... (więcej)Gminny Konkurs Recytatorski

15 maja w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kiwitach odbyła się VII edycja Gminnego Konkursu Recytatorskiego " Niektórzy lubią poezję".... (więcej)"MAŁA MATURA" JUŻ ZA NAMI

Wtorek, 24 kwietnia, był pierwszym dniem trzydniowych egzaminów gimnazjalnych w nowej formule - po raz pierwszy wyodrębnione zostały zadania z języka polskiego i matematyki, po to, by można było osobno ocenić umiejętności i wiedzę z tych przedmiotów... (więcej)MISTERIUM WIELKANOCNE - święta ufności i nadziei

W środę 4 kwietnia o godz. 10.00 w kościele parafialnym w Kiwitach odbyło się Misterium Wielkanocne. Program artystyczny został przygotowany przez gimnazjalistów ... (więcej)SPORTOWY DZIEŃ WIOSNY

Kto nie był, niech żałuje. Tak w skrócie można by podsumować Sportowy Dzień Wiosny przygotowany przez nauczycieli wychowania fizycznego. Dnia 21. 03. 2012r. o godz. 8.30 sala gimnastyczna zapełniła się po brzegi... (więcej)WYCIECZKA SZKOLNA W RAMACH PROJEKTU "Uczą, bawią, wychowują - bajki Ignacego Krasickiego".

Popularyzacja historii i dawnych mieszkańców regionu inaczej odbierana jest przez uczniów w sali lekcyjnej, a zupełnie inaczej w naturalnej dydaktycznej przestrzeni. 15 marca w Lidzbarskim Muzeum Zamkowym odbyły się warsztaty poświęcone życiu i twórczości ostatniego biskupa warmińskiego... (więcej)Próba generalna

W dniach 12 - 14 marca nasi trzecioklasiści pisali ostatni próbny egzamin gimnazjalny... (więcej)Mistrzostwa w zapasach

11 lutego w Lubawie odbyły się zawody Kadetów i Juniorów w zapasach w stylu klasycznym, w których wzięli udział nasi szkolni zapaśnicy trenowani przez nauczyciela wychowania fizycznego p. Pawła Wasilewskiego. Adam Bosak ( uczeń klasy IIb) ukończył ten etap zawodów w grupie kadetów na 3 miejscu - podium.
Gratulujemy i życzymy mu sukcesów na arenie międzynarodowej oraz krajowej.
(zdjęcia) Rozmiar: 939 bajtów)BAL KARNAWAŁOWY

Wzorem lat ubiegłych Samorząd Uczniowski pod opieką p. Doroty Jagielskiej zorganizował bal przebierańców połączony z różnymi konkursami. Uczniowie nie zawiedli. Przygotowane przez nich stroje były kolorowe i bardzo pomysłowe. Młodzież bawiła się przy muzyce wybranej przez szkolnych DJ. Gimnazjalna impreza, co roku przykuwa uwagę absolwentów, którzy często pojawiają się na widowni. (więcej)Zemstę czas zacząć

Dnia 9 lutego 2012r. w gimnazjum odbyły się zajęcia pokazowe kończące realizację projektu humanistycznego "Festiwal komedii Fredry". Młodzież z klas III przygotowała inscenizację fragmentów "Zemsty". Celem gali było przybliżenie rodzicom metod pracy nauczycieli i pokazanie możliwości twórczych uczniów naszej szkoły. (więcej)Drodzy rodzice!

Informujemy, ze spotkanie rodziców z wychowawcami odbędzie się dnia 9 lutego 2012 r. o godz. 13-ej.
W programie:
* publiczna prezentacja projektu humanistycznego - inscenizacja "Zemsty" A. Fredry;
* zebranie klasowe.
To okazja, by zobaczyć własne dziecko w teatralnej roli. Liczymy na Państwa obecność! Wychowawcy"FESTIWAL KOMEDII FREDRY"

Trwają próby do gali zamykającej projekt humanistyczny realizowany przez trzecioklasistów. 9 lutego 2012r. uczniowie przed swoimi rodzicami, rówieśnikami, nauczycielami i dyrektorem szkoły będą mogli pochwalić się efektami swojej kilkutygodniowej pracy. Na tę okoliczność samodzielnie przygotowali inscenizacje fragmentów "Zemsty".
Adaptacja dramatu stanowi spore wyzwanie dla zespołów, które musiały zmierzyć się z dużą ilością języka staropolskiego. Wiemy, że jedna z grup uległa pokusie uwspółcześnienia komedii, dodając do oryginalnego tekstu kilka "świeższych" słówek i graficiarskich gadżetów.
Z niecierpliwością czekamy na występy naszych utalentowanych kolegów i serdecznie zapraszamy na nie wszystkich zainteresowanych.
(afisz)
Rozmiar: 939 bajtów)Gimnazjaliści przed wielką próbą

Przez trzy dni grudnia, nasi gimnazjaliści pisali drugi egzamin próbny w nowej formule. Pięć obowiązkowych testów zamiast jak do tej pory trzech zafundowała im CKE. Zakres pytań nawiązywał do założeń nowej podstawy programowej, nie tyle do treści, ale do umiejętności myślenia i zastosowania wiedzy w zadaniach. (więcej)OBCHODY NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

W dniu 14 listopada 2011 roku odbył się w naszym gimnazjum uroczysty apel przygotowany przez nauczyciela historii p. J. Burzę.
W przedstawieniu brali udział uczniowie klas pierwszych i drugich.
Poetyckie słowa i brzmienia legionowych pieśni - składające się na inscenizację, przypomniały wszystkim listopadowe dni 1918 roku.40 edycja Międzynarodowego Turnieju Zapaśniczego w Olsztynie

12 listopada 2011 w hali widowiskowo - sportowej Urania odbył się XL Międzynarodowy Turniej w Zapasach o Puchar Warmii i Mazur. Oficjalnego otwarcia zawodów dokonał prezydent miasta Olsztyna p. Piotr Grzymowicz.
Start przed liczną publicznością w tak prestiżowych zawodach był dla wszystkich uczestników ogromnym przeżyciem. Naszą szkołę odważnie reprezentowały cztery osoby: Mariusz Perzanowski, Patryk Artymiak, Adam Bosak i Sylwia Zych. Sylwia zdobyła pierwsze miejsce w swojej kategorii wagowej. Została nagrodzona złotym medalem oraz złotą statuetką. Gratulujemy sukcesu!
Z przyjemnością będziemy dalej śledzić występy naszej zapaśniczki i naszych zapaśników. Wyjazd zorganizował nauczyciel wychowania fizycznego - p. Paweł Wasilewski.Już oficjalnie gimnazjaliści _

Takim mianem mogą się tytułować uczniowie klas pierwszych od 13 października 2011 r. Tego dnia miała miejsce uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej połączona z tradycyjnym Ślubowaniem Uczniów Klas Pierwszych, którzy przed gronem pedagogicznym oraz starszymi kolegami złożyli uroczystą przysięgę, że swoim zachowaniem i postawą będą godnie reprezentować nasze gimnazjum. Akademia rozpoczęła się od odśpiewania hymnu. (więcej)