Witamy na stronie Zespołu Szkół w Kiwitach.

 

W skład Zespołu Szkół w Kiwitach wchodzą następujące placówki:

  • Szkoła Podstawowa w Kiwitach,
  • Szkoła Podstawowa w Kiwitach Filia w Żegotach,
  • Publiczne Gimnazjum w Kiwitach.

 Mamy nadzieję, że ta strona będzie przydatnym źródłem informacji o placówkach należących do Zespołu.

 Aktualności

 


„ŚNIADANIE DAJE MOC”

Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania

 

6 listopada 2015 r. po raz pierwszy w naszej szkole, z inicjatywy nauczycieli z zespołów profilaktycznego i wychowawczego, obchodziliśmy Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania, włączając się do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej

„Śniadanie daje moc”.

Akcja ta, realizowana od 2007 r., ma na celu zwiększenie świadomości o zdrowym odżywaniu dzieci oraz obniżenie poziomu niedożywienia wśród tej grupy. Zachęca nauczycieli wraz z rodzicami do zorganizowania wspólnego śniadania w klasie oraz porozmawiania o roli śniadania, jako najważniejszego posiłku w ciągu dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się w trakcie lekcji i mają siłę do zabawy.

Przy wsparciu finansowym Gminnego Ośrodka Opieki Społecznej w Kiwitach zakupiono potrzebne produkty spożywcze.

Uczniowie klas IV-VI, pod opieką wychowawców, wspólnie wykonali pyszne kanapki i przekąski dla wszystkich dzieci. Każda klasa przygotowała również krótką prezentację na temat zdrowego odżywiania się i płynących z tego korzyści, za co otrzymała pamiątkowe dyplomy przygotowane przez organizatorów.

Następnie wszyscy uczniowie naszej szkoły, wraz z przedszkolem oraz nauczycielami, zasiedli do wspólnego degustowania. Na stołach królowały smakowite, kolorowe i zdrowe kanapki, koreczki, szaszłyki zachęcające swym wyglądem do zjedzenia. Podczas posiłku panowała ciepła i rodzinna atmosfera, a wszyscy cieszyli się ze wspólnego śniadaniowego spotkania w tym gronie.

Po tak krzepiącym śniadanku wszyscy z energią przestąpiliśmy do dalszych zajęć.WARSZTATY CZYTELNICZO – MUZYCZNE w ORANŻERII KULTURY ORANŻERII KULTURY

       30 X grupka uczniów ze szkoły podstawowej i gimnazjum pojechała pod opieką wychowawczyń Bożeny Pelik – Ogonowskiej i Edyty Wlazło na warsztaty czytelniczo – muzyczne do Oranżerii Kultury w Lidzbarku Warmińskim. Mieli oni okazję obejrzeć wnętrza odrestaurowanego zabytkowego obiektu oraz posłuchać o nowych formach jego działalności. Obecnie Oranżeria obok podstawowej funkcji - Miejskiej Biblioteki Pedagogicznej stanowi miejsce dla szerzenia kultury, sztuki i edukacji z zakresu historii i tradycji regionu. Odbywają się tam: koncerty, wykłady, spotkania klubów, odczyty, zajęcia edukacyjne, warsztaty i wystawy.

         Uczestnicy wyjazdu zapoznali się z księgozbiorem biblioteki, gościli w eleganckich wnętrzach, w podziemiach, podziwiali fragmenty fresków oraz wystawy fotografii.  Zajęcia warsztatowe odbyły się właśnie w salach ekspozycyjnych wystaw ilustracji książkowych, ekspozycji ikonograficznych związanych z życiem i historią regionu. Gry i zabawy służyły pogłębieniu wiedzy na temat regionu, promocji czytelnictwa i kształtowaniu postaw społecznych. Po zajęciach w pałacyku grupa z gimnazjum wzięła udział w grze plenerowej "Śladami dawnych ogrodów biskupich". 

 (zdjęcia) "DOPALACZE KRADNĄ ŻYCIE"

 

Zobacz spot "Dopalacze kradną życie

oraz "Taki z ciebie mocarz?"

 i  "Dopalacze to też narkotyki"

 UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU I POŻEGNANIE TRZECIOKLASISTÓW PUBLICZNEGO GIMNAZJUM W KIWITACH

    W piątkowe  przedpołudnie, o godzinie 11.00, w sali gimnastycznej dyrekcja, przedstawiciele władzy gminy, nauczyciele oraz rodzice pożegnali absolwentów naszego gimnazjum. Były gratulacje, podziękowania, kwiaty, łzy i miłe słowa, a potem ostatnie spotkanie z wychowawcami. Szkolne mury opuściło dwudziestu jeden trzecioklasistów... (więcej)


  

 UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU I POŻEGNANIE SZÓSTOKLASITÓW

 

    W środę 24 czerwca o godz. 10.30 oficjalnie pożegnaliśmy się z naszymi 6 klasami. Były kwiaty, podziękowania, miłe słowa... (więcej)

 


POLSKA  REWIZYTA  W  NIEMCZECH

  W dniach 14 – 20 czerwca 2015r. 25-osobowa grupa uczniów wraz z  dyrekcją, nauczycielami i przedstawicielami włodarzy uczestniczyła w tygodniowej wymianie ze szkołą partnerską z Lathen w Niemczech. Była to nasza odpowiedź na wizytę niemieckich uczniów, którzy latem zeszłego roku gościli u nas w Kiwitach. Mieli okazję zrewanżować się organizując nam wspólne zajęcia rozwijające i zabawy integracyjne w szkole, a w wolnym czasie pokazując nam ważne i ciekawe miejsca w swojej okolicy.

(więcej)

 


Święto Konstytucji 3 Maja

30 kwietnia 2015 r. w Szkole Podstawowej w Kiwitach odbył się uroczysty apel upamiętniający Konstytucję 3 Maja. Program przygotowała Pani Anna Gągała. Zapraszamy do obejrzenia galerii.

(zdjęcia)

  DZIEŃ ZIEMI

28 kwietnia 2015 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Ziem pod hasłem "Zdrowa Ziemia _- zdrowy człowiek". Pani wicedyrektor Judyta Gos - Mączarska oddając głos organizatorom zaprosiła uczniów do świadomego i aktywnego uczestniczenia w uroczystości. _Nasze spotkanie rozpoczęliśmy inscenizacją "Serce dla Ziemi". Uczniowie klasy V i młodszy kolega z klasy II zaprezentowali umiejętności aktorskie zachęcając słuchaczy do dbania o naszą planetę. Potem wzięliśmy udział
w międzyklasowych rozgrywkach sportowych. Rywalizacji towarzyszyły wielkie emocje, ale wszyscy uczestnicy wraz z kibicami pamiętali o zasadach fair play. Po tych emocjach wróciliśmy do klas, aby przygotować surówki, sałatki, kanapki wg własnych pomysłów z _wcześniej zakupionych produktów. Wiele radości mieliśmy podczas krojenia i mieszania owoców i warzyw. Rozmawialiśmy przy tym o zdrowym odżywianiu. Na koniec zaprezentowaliśmy swoje wyroby i z ochotą się nimi wzajemnie częstowaliśmy. Smakowały doskonale!

Zarówno potyczki sportowe, jak i kulinarne nagradzane były punktami, które jury zsumowało z punktacją zdobytą za "Kwiat dla Ziemi" oraz plakat z hasłami promującymi ochronę środowiska. Okazało się, że wszystkie klasy zdobyły wysoką liczbę punktów, więc zostały nagrodzone dyplomami i słodkimi upominkami.

Na zakup nagród i produktów otrzymaliśmy dofinansowanie z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Dzięki zaangażowaniu wszystkich uczniów i nauczycieli oraz animatorów tego ważnego święta, Szkoła Podstawowa w Kiwitach zaznaczyła swoją świadomość niesienia pomocy Ziemi. (zdjęcia)

 

 

Mariola Pryszlak

Zofia Słowikowska

Izabela Karczewska

Danuta Zdunek

 


INFORMACJA DLA RODZICÓW DOTYCZĄCA ORGANIZACJI ZAJĘĆ OPIEKUŃCZO-WYCHOWAWCZYCH PODCZAS PRZERWY ŚWIĄTECZNEJ

Dyrektor Zespołu Szkół w Kiwitach informuje, iż podczas przerwy świątecznej w dniach:

- 22 – 24.12.2014 r.

- 29 - 31.12.2014 r.

- 02.01.2015 r.

szkoły mogą zorganizować zajęcia opiekuńczo - wychowawcze dla tych uczniów, których rodzice ze względu na czas pracy nie mogą zapewnić opieki.

Aby zaplanować zajęcia prosimy o zgłaszanie swoich dzieci najpóźniej do dnia 12.12.2014 r. pod numerem telefonu (89) 766 09 79 – Szkoły w Kiwitach, (89) 766 08 25 – Szkoła w  Żegotach.SPOTKANIE  W  SPRAWIE  FUNKCJONOWANIA  GRUPY DZIECI  3-4 – LETNICH
W  ODDZIALE  PRZEDSZKOLNYM  PRZY  SZKOLE  PODSTAWOWEJ  W  KIWITACH

 

   Zapraszamy na spotkanie

z Wójtem Gminy Kiwity Panem Wiesławem Tkaczukiem i Dyrekcją Zespołu Szkół w Kiwitach
w sprawie funkcjonowania drugiej grupy 3 - 4 latków
w oddziale przedszkolnym przy Szkole Podstawowej w Kiwitach,
które odbędzie się 5 listopada 2014 r. (w środę) w sali 102 w Zespole Szkół w Kiwitach.

 


INFORMACJA O UTWORZENIU GRUPY DZIECI 3-4 – LETNICH W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM


WÓJT GMINY KIWITY

I DYREKCJA ZESPOŁU SZKÓŁ W KIWITACH


INFORMUJĄ O UTWORZENIU

GRUPY DZIECI 3-4 – LETNICH

W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

W ZESPOLE SZKÓŁ W KIWIATCH

 

ZAINTERESOWANYCH RODZICÓW PROSIMY O KONTAKT

Z SEKRETARIATEM ZESPOŁU SZKÓŁ W KIWITACH 

OSOBIŚCIE LUB POD NUMEREM TELEFONU 89 7660979

 


RELACJA Z UROCZYSTOŚCI ŚLUBOWANIA UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH

PUBLICZNEGO GIMNAZJUM  W  KIWITACH PRZY ZESPOLE SZKÓŁ W KIWITACH

 

16 października 2014r.  odbyło się uroczyste ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH PUBLICZNEGO GIMNAZJUM W KIWITACH . Od tej chwili weszli oni oficjalnie do grona uczniów naszej szkoły.

   Tradycyjnie ceremonię rozpoczęła Pani Dyrektor Zespołu Szkół w Kiwitach Irena Borsuk. Głos zabrali również:  Zastępca Wójta Gminy Kiwity Pan Jacek Pawlik oraz Proboszcz Parafii Kiwity Ksiądz Józef Leonowicz, życząc uczniom sukcesów w nauce, życiowej mądrości oraz wzajemnego szacunku. Wśród zaproszonych gości byli również Zastępca Dyrektora ZS w Kiwitach – Pani Judyta Gos-Mączarska, Radny Powiatu Lidzbarskiego – Pan Aleksander Olechnowicz, Grono Pedagogiczne oraz Rodzice.

   W pierwszej części uroczystości uczniowie klas pierwszych  przystąpili do ślubowania, wypowiadając słowa Roty. W drugiej części uroczystości odbył się program artystyczny. Uczniowie Gimnazjum zaprezentowali występ teatralny przygotowany pod kierunkiem Pani Krystyny Dajnowskiej oraz Pani Sylwii Orszewskiej. Uroczystość dopełnił cytat : „Najbardziej twórczą ze wszystkich prac jest praca nad sobą”, który  skłonił  zebranych gości do refleksji .  

   Na  zakończenie uczniowie klas pierwszych otrzymali  od Pani Dyrektor prezenty w postaci kalendarzy. To jednak nie był koniec niespodzianek. Po uroczystości ślubowania na „pierwszaków” czekał  poczęstunek zorganizowany przez Rodziców,  czas na rozmowę oraz  wymiana  wrażeń po nowym bardzo ważnym wydarzeniu.  

Sylwia Orszewska
  Polskie Państwo Podziemne – fenomen na skalę światową

 

   Dnia 26.09.2014 r. w Zespole Szkół w Kiwitach  odbył się uroczysty apel z okazji 75 rocznicy powstania Podziemnego Państwa Polskiego. Pan Jerzy Burza, nauczyciel historii, wraz z młodzieżą gimnazjalną przedstawił tło historyczne związane z tworzeniem struktur Podziemnego Państwa. Na montaż złożyły się: muzyka współczesnego zespołu rockowego De Press przedstawiająca historię Polski oraz teksty przybliżające nam nasze narodowe smutne dzieje. W apelu uczestniczyła młodzież i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej i Publicznego Gimnazjum w Kiwitach.

 

                              Fot. A. Olechnowicz

 


 ZEBRANIE RODZICÓW  -  24.09.2014,  GODZ. 16.00

 

DYREKCJA SZKOŁY

 SERDECZNIE ZAPRASZA NA  ZEBRANIE

RODZICÓW UCZNIÓW

 SZKOŁY PODSTAWOWEJ W KIWITACH

 I PUBLICZNEGO GIMNAZJUM W KIWITACH

 ZEBRANIE OGÓLNE  ODBĘDZIE SIĘ

24.09.2014 R. O GODZ. 16.00

W ŚWIETLICY GIMNAZJUM

POTEM ODBĘDĄ SIĘ ZEBRANIA KLASOWE

  


          

Gdy żegnali szóstoklasistów,

Popłynęła łza za łzą,

Pożegnania smutne są …

W piątkowe przedpołudnie, 27 czerwca zorganizowano w Zespole uroczyste podsumowanie roku szkolnego 2013/14. Tradycyjnie zapoczątkowane Mszą św. w kościele parafialnym. Podczas akademii najlepsi uczniowie ze szkoły podstawowej i gimnazjum otrzymali nagrody za bardzo wysokie oceny, wyniki z egzaminu, wzorowe zachowanie, osiągnięcia w konkursach wewnątrzszkolnych i pozaszkolnych.

Kiedy przyszedł dzień pożegnania, popłynęły łzy …

           Uczniowie klas trzecich zafundowali zebranym w sali gimnastycznej iście hollywoodzki program artystyczny. Żegnając się z nami i naszą szkołą dziękowali dyrekcji, wychowawczyniom, nauczycielom, rodzicom, pracownikom obsługi za trud i cierpliwość włożoną w pracę. W wielu oczach widać było łzy podczas pożegnania. Podziękowaniom, uściskom i zdjęciom nie było końca.

          Zdobywaliście w gimnazjum liczne laury i jest to powód do dumy. Zabierzcie wspomnienia ze sobą i odważnie ruszajcie drogą ku dorosłości!

          Pani dyrektor I. Borsuk, wykorzystując fakt, iż w jednym miejscu zgromadziliśmy się z uczniami z wymiany niemieckiej rozstrzygnęła nasze rozgrywki sportowe. Obie szkoły otrzymały puchary – bo nie o wynik tu chodziło, ale o dobrą zabawę i wzajemne poznanie się.

  Teraz przed wszystkimi wakacje – niech będą słoneczne,

piękne i niezapomniane!

 


 

 WYMIANA MŁODZIEŻY     (fot.)

   

 Zespół Szkół w Kiwitach wraz ze szkołą w Lathen opracował projekt zatytułowany „Z przyjaźnią w przyszłość – wymiana młodzieży szkół z Lathen z Niemiec i Kiwit z Polski”, który został zaakceptowany i współfinansowany przez Polsko – Niemiecką  Współpracę Młodzieży, organizację międzynarodową.

  W dniach 23-28  czerwca 2014r. gościliśmy w naszym gminie grupę młodzieży wraz z opiekunami, której towarzyszyła delegacja władz szkoły i gminy partnerskiej Lathen. Była to pierwsza wizyta naszych niemieckich przyjaciół. Goście zatrzymali się w Zaciszu Leśnym. Czerwcowa wymiana stanowiła dla uczniów Zespołu doskonałą okazję do sprawdzenia w praktyce znajomości języków obcych oraz stworzyła szansę nawiązania nowych znajomości i przyjaźni. Nasi goście mogli natomiast poznać walory turystyczne naszego regionu oraz polską kulturę i zwyczaje. Program wymiany grupa polska i niemiecka realizowały wspólnie, a atrakcji było wiele. Spotkania polsko-niemieckie przyniosły szereg pozytywnych efektów w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej. Projekt ten ubogacił uczniów i nauczycieli, rodziców oraz społeczność lokalną. Wspólne wyjazdy zbliżyły młodzież polską i niemiecką. Początkowa niepewność i obawy szybko ustąpiły. Z dnia na dzień wszyscy czuli się pewniej. Dodatkowo wieczorne spotkania, wspólne posiłki i zabawy pozwoliły na szybką integrację grup. (więcej)

 
 


 

  PRÓBNA  EWAKUACJA I SPOTKANIE ZE STRAŻAKAMI

       22 listopada, godzina 11:00, 3 krótkie  sygnały dźwiękowe i hasło: EWAKUACJA!  W pośpiechu,  ale bez paniki młodzież i dzieci pod opieką nauczycieli opuszczają  budynek szkoły. Pożar w łazience?  Nie, to na  szczęście tylko ćwiczenia.

      Pani dyrektor w pierwszej kolejności  zawiadamia służby ratownicze. Nauczyciele wyprowadzają  swoich podopiecznych z budynku i ustawiają w dwurzędach przy ogrodzeniu Orlika. Pod szkołę  podjeżdża straż pożarna. Na miejscu jest również Wójt Gminy Kiwity. Strażacy wbiegają do  szkoły. Po upływie kilkunastu minut pani dyrektor odwołuje alarm i możemy wrócić na lekcje. 

      Na zakończenie uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum uczestniczyli w spotkaniu ze strażakiem,  który chwaląc ich za zdyscyplinowanie, przypomniał podstawowe zasady zachowania podczas akcji ewakuacyjnej.

      Nie była to pierwsza próba ewakuacji naszej szkoły. Za każdym razem ten sam cel: sprawdzenie przygotowania obiektu, jak i personelu szkoły w przypadku  realnego zagrożenia.                                                                                                                                      Wiktoria Parzych

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
  
 

 


 

 

Wizyta delegacji partnerskiej Zbiorczej Gminy Lathen z Niemiec - 7 września 2013 r.

W sobotę 7 września 2013 r. gościliśmy w naszej szkole 10-osobową delegację partnerskiej Zbiorczej Gminy Lathen z Niemiec, której przewodniczył burmistrz Karl Heinz Weber. Spotkanie rozpoczął  Wójt Gminy Pan Wiesław Tkaczuk. Gości przywitała Pani Dyrektor Irena Borsuk wraz  nauczycielami, radnym powiatowym, radną gminy, prezesem zarządu ZNP i animatorami boiska „Orlik”. Ze strony niemieckiej udział wzięli nauczyciele ze szkoły w Lathen i koordynatorzy projektu.

   Podczas konferencji omawiano przyszłą współpracę, która obejmie szkolnictwo, kulturę, sport i rekreację. Podjęta została decyzja o złożeniu wspólnego wniosku o wymianie młodzieży szkolnej skierowanego do Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży. Już dziś wiadomo, że w czerwcu 2014 r. po raz pierwszy będziemy gościć grupę młodzieży z Lathen. (zdjęcia)